Program wędrówki

"Wędrówki Kropelki" to interaktywne przedstawienie edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki bezpośredniemu udziałowi w przedstawieniu, dzieci poprzez zabawę przekonują się jak złożonym procesom poddawana jest woda, z której korzystają mieszkańcy Krakowa.

Przewodnikami po złożonym świecie wodociągowym są aktorzy, którzy wcielają się w role sympatycznego Dziadka Tadka i jego ciekawskiego wnuczka Olka.

Dziadek Tadek i Olek przy dźwiękach akordeonu i słowach piosenek napisanych specjalnie na potrzeby „Wędrówek Kropelki”, wraz z dziećmi przechodzą złożony cykl uzdatniania wody, a po jej użyciu usuwania z niej nieczystości. Dzieci przebrane za kropelki wody jako rwąca rzeczka „przepływają” przez imitację plątaniny rur. Forma zabawy, wierszyki i piosenki, specjalnie zaprojektowana scenografia pozwalają dzieciom przyswoić sobie jak ważne dla ochrony środowiska jest racjonalne korzystanie z wody i dbałość o jej otoczenie.

Naszym celem stało się rozwijanie aktywnych postaw dzieci wobec otaczającego je świata i jego ochrony, oraz wyrabianie nawyków dotyczących odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych.