TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!

29 września o godz. 7:00 ruszają zapisy dla grup młodzieży szkolnej w wieku 12 – 16 lat na zajęcia prowadzone na ścieżce edukacyjnej na terenie oczyszczalni. To kolejny projekt, który dołączy do bogatej już oferty edukacyjnej Wodociągów Krakowskich.


„To się w ścieku nie mieści!”  to bezpłatne zajęcia, które będą odbywać się raz w tygodniu w środy na terenie Zakładu Oczyszczania Ścieków Płaszów.  Prace nad budową ścieżki edukacyjnej, opracowanej przez Wodociągi Krakowskie trwały od czerwca. Projekt uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Na terenie oczyszczalni w pobliżu urządzeń kluczowych dla procesu, rozmieszczono tablice edukacyjno-informacyjne, a na ścianie jednego z reaktorów powstał kolorowy mural. Zainstalowano również stanowiska obserwacyjne, na których na uczestników edukacyjnego spaceru czekają ciekawe zadania. Będą wymagały współpracy grupowej, spostrzegawczości i refleksu.

Podczas warsztatów młodzież nie tylko pozna skomplikowany proces oczyszczania ścieków. Program ma też szerszy wydźwięk – jednym z założeń jest uświadomienie uczestnikom, jak ogromny wpływ na środowisko naturalne ma każdy z nas! Do sieci kanalizacyjnej codziennie trafia niezliczona ilość odpadów, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć. Stąd też nazwa projektu: „TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!”

Konsultacje z nauczycielami przeprowadzone podczas powstawania scenariusza zajęć pozwoliły na ujęcie w programie zagadnień z przedmiotów takich jak biologia czy chemia.

ZAPRASZAMY!

Dodano w dniu 25/09/2017