Rodzinne Warsztaty na Światowy Dzień Wody

Już 17 marca w ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Wody, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na niezwykłe Rodzinne Warsztaty. Czeka Was cała masa niesamowitych, twórczych zadań i pożytecznych informacji. Nie przegap – przyjdź koniecznie! 
 
Tegorocznym hasłem-tematem obchodów Światowego Dnia Wody jest „Natura dla wody”. Zwraca ono uwagę na procesy i rozwiązania funkcjonujące w przyrodzie, które mogą być inspiracją dla działalności człowieka.

Wiele problemów w dzisiejszym świecie związanych z wodą może zostać rozwiązanych dzięki podpowiedzi zaczerpniętej z doskonałości natury. „Zielona" infrastruktura powinna harmonijnie współistnieć z "szarą"  wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Działania człowieka powinny ukazywać, iż rozwój miast jest możliwy do pogodzenia z ochroną i tworzeniem wartości przyrodniczych i krajobrazowych.

Również wiele z procesów biologicznych, które podpowiada nam natura, jest wykorzystywanych przez firmy wodociągowe zarówno w procesie uzdatniania wody jak i oczyszczania ścieków.

W sobotę, 17 marca zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat wraz z opiekunami do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany, ul. Księcia Józefa 299. Warsztaty odbędą się w grupach. Pierwsza grupa godzina 10:00, druga grupa godzina 13.00.

Wspólnie zbudujemy wodne miasto i staw infiltracyjny. Poznamy sposoby badania stanu czystości wód przy pomocy żywych organizmów. A to jeszcze nie koniec! Stworzymy też plansze do filmu o organizmach „zjadających” zanieczyszczenia.

Jesteście gotowi na wspólną zabawę? Zapisy na RODZINNE WARSZTATY ruszają!

Więcej informacji na www.wodociagi.krakow.pl

Dodano w dniu 11/03/2018