Dni Ziemi w Alei Róż

Po raz osiemnasty Kraków świętował Dni Ziemi. Z tej okazji w piątek  i sobotę (22 i 23 kwietnia) w Alei Róż odbyła się Krakowska Wystawa Ekologiczna, w której uczestniczyły spółki i jednostki miejskie.

  Cała masa atrakcji czekała na przybyłych w piątek i sobotę do Alei Róż. Było głośno, kolorowo i różnorodnie. Jednostki i spółki miejskie przygotowały warsztaty i gry dla dzieci, punkty informacyjne dla dorosłych i oczywiście zbiórkę surowców wtórnych, za które rozdawano sadzonki. Całość obchodów uświetniły występy artystyczne dzieci z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury. Było mnóstwo emocji, pokazy niezwykłych układów choreograficznych i aranżacje znanych przebojów klasyki dziecięcej zachwyciły niejednego odwiedzającego Aleję Róż podczas tegorocznych obchodów Dni Ziemi.
Na stoisku Wodociagów Krakowskich, także sporo się działo. Cały dzień można było zasięgnąć informacji dotyczących „kranowianki”, dowiedzieć się o zrealizowanych przez Wodociągi Krakowskie inwestycjach (m.in. na terenie Nowej Huty) dofinansowanych z Funduszy Unii Europejskiej. Na najmłodszych czekała „Niezwykła wyprawa Kropelki” – duża gra planszowa, która wymaga nie tylko znajomości tematyki dotyczącej zagadnień z zakresu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, ale także doskonałych umiejętności w rzutach kostką. Małym „naukowcom” przypadły do gustu niezwykłe doświadczenia z wodą. Eksperymenty pozwoliły na poznanie jej niektórych właściwości. Dzieci dowiedziały się między innymi co ma pieprz i tłuszcz do wody, zobaczyły jak domowym sposobem można oczyścić ścieki. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie kubeczków - mali artyści mogli wykreować prawdziwe, osobiste dzieła sztuki. Po południu na naszym stoisku można było wykonać najprawdziwsze czapki „włóczków” do orszaku Lajkonika. Dzieci wycinały, przyklejały i kolorowały z ogromną pasją i radością. Powstały oryginalne i niezwykłe nakrycia głowy!

 

Dodano w dniu 25/04/2016